Ljubav čini život lepim

Mohanji quote in Serbian- Let the wave of awareness unite the world
Draga moja Otelotvorenja Ljubavi

Ovo je 2014. 2014. je pri kraju. Još jedna godina u vremenu je na vidiku. Božić i Nova godina samo što nisu stigli – za samo par dana! Dok odlazite na svoje dobro zarađene praznične odmore, hvala vam što nalazite vremena da mi šaljete toliko želja i ljubavi iz raznih krajeva sveta. Cenim vaše vreme i iskrenu ljubav prema meni. Sav život je u izražavanju i doživljavanju svakojakih aroma u odnosima. Relativnost je isto što i odnosi sa drugima u zemaljskim terminima. Dakle, deljenje vremena i negovanje odnosa s drugima su najlepši cvetovi koje negujemo u ovoj bašti života.
Za zdrav život potrebna je pozitivnost. Teško je održavati pozitivnost u ovom hipermarketu tragedija zvanom “moderan svet”. Tragedije se dobro prodaju. Mediji žive od senzacionalizma. Više novca se troši na oružje za masovnu destrukciju nego na očuvanje onoga što je preživelo našu pohlepu. Prava svesnost ili svest jedinstva još uvek se ne ukorenjava što je prava ljudska tragedija. Još uvek ohrabrujemo podele na osnovu religija, rasa i država. Isti Bog se naziva različitim imenima i odeva u različitu odeću i koristi da bi uveo razlike, premeštanja i ratove. Još uvek je tvoj bog i moj bog – a ne naš Bog, JEDAN Bog.

krishna buddha jesus Mohanji quote in Serbian - Let brightness of wisdom

U ime religije, ljudi ubijaju decu, žene, muškarce i životinje. Kako možemo da imamo svetski mir kada se takvo neznanje gomila iz dana u dan? Budimo duboko svesni. Ali, budimo i optimistični. Mir je moguć samo uz pravu svesnost. Neka svetlost mudrosti zasija. Neka se mrak rastopi u mudrosti, da su svi jedno i da su sva bića na zemlji jedna svest. Svi su bića i sve što im je potrebno je LJUBAV. Svetski poredak će se neminovno menjati. To bi trebalo da se dogodi što pre. Može se očekivati mnogo destrukcije. Ipak treba iskreno da se nadamo da neće biti puno destrukcije pre nego što dođe do te promene. Mir mora da se dogodi. Mir mora da prevlada i u pojedinačnim umovima i u umu društva.
Istrenirani smo da budemo normalni. Normalan u društvenim terminima znači prosečan. Naša psihologija se zasniva na prosečnim ljudskim obrascima ponašanja. Bilo šta što nije prosečno je nenormalno. Nenormalno se smatra za čudno i nešto što zahteva posebnu pažnju. Ova diskriminacija je učinila da naša “naučna generacija” bude grubo prosečna. Društvo je isprogramirano da podržava “normalna” bića. Zato su prosečna bića vladari, oni koji zakone donose i oni koji ga nameću. Njihova vizija je grubo dvodimenzionalna. “Dozvoljeno” je prosečno. Biti prosečan takođe znači i nositi društvene emocije. Društvene emocije mogu da stvore ratove i podele. A “normalan” takođe znači i da treba da posedujete društveno prihvaćene strahove, brige i probleme. Mi obučavamo decu da budu “normalna”.

Mohanji quote in Serbian - Allow the children to be natural

Naše društvo i obrazovni sistem je sistematski uništavao mnogo originalnih mislilaca, genija i onih koji su imali potencijal da promene način gledanja na svet kod “bezopasnih” ljudskih bića. Nekonformisti su okarakterisani kao ekscentrici. Ne bi trebalo da dozvolimo da se to desi našoj deci. Dozvolite im da budu prirodni. Odgojte ih tako da neguju svoju spontanost i prirodnost. Kažite im da nije čudno biti drugačiji. Sav život je u izražajima i iskustvima. Ako vaši izražaji i iskustva ne povređuju druga bića, onda je to OK. Istrenirani konformisti mogu da ih cene ili ne, ali, kažite im da je OK biti drugačiji. U redu je ići svojim sopstvenim putem. Nekonformizam nije kriminal. To je vaša sloboda. Zapamtite, ova “prosečnost” koju “normalan” nameće stvorila je mnogo nejednakosti u društvu. Minimalizovala je ili čak poništila jednakost vrsta. Da li znamo ili vodimo računa o životinjama i pticama koje pate u našem društvu? Ona sponzoriše ljudsku nadmoćnost i religiju na osnovu razdvajanja. To znači da konstantno sponzoriše nepravdu. Uvek je štitila bogate i moćne. Podržava prerušenu “moć” a slabiji slojevi društva se uvek drže u siromaštvu i nemaštini.
Gledajmo na život s optimizmom. Svesnost raste. Tišina se dublje ukorenjava u mnogim umovima i mnogim džepovima. Mnogi ljudi rade šta god mogu da bi učinili svoju okolinu zdravijom, življom i udobnijom, što predstavlja pozitivan pogled na život. Nenasilje u izražajima uvek za sobom ostavlja ostatak mirisa dobrote. Kada dotaknete živote onih koji su deo vašeg života, bez uslova, postajete bogati iznutra. Baš kao što ljudi svim naporima teže da se obogate, čim ste bogati iznutra, daćete sve od sebe da ostanete bogati iznutra. Vidite dobro u ljudima. Negujte dobrotu u ljudima. Ostanite nesebični uprkos svemu i pritiscima društva. Negujte ljubav i ljubaznost. Spontano ostavljajte trag samilosti kroz svoje misli, reči i dela.
Jedan pozitivan čin mogao bi da dovede do pozitivnog pokreta. To je ono za šta su svi duhovni majstori živeli. To je ono zbog čega su se pojavili Isus, Buda i Krišna. Živeli su svoje živote u Slobodi.01 krishna
Sloboda je naš izbor. Ona nema nikakve veze sa ljudima, mestima, vremenom ili situacijama. Sloboda je unutrašnja stvar. Ako ste slobodni iznutra, plovićete životom. Ako ste slobodni iznutra, to će se pokazati. Sloboda se takođe dovodi u vezu sa unutrašnjim bogatstvom. Unutrašnje bogatstvo vas oslobađa a sloboda vas obogaćuje iznutra. Kada smo ograničeni konceptima, videćemo samo razlike. Kada smo oslobođeni kroz slobodu, svuda vidimo samo jedinstvo i ljubav. Neuslovljenu Ljubav! To nas potpuno oslobađa.
Strahovi nas vezuju za zemaljski ciklus rađanja i smrti. Sedam milijardi ljudi hodaju ovom krhkom zemljom teških srca ispunjenih konceptima, odbijajući da dožive, a kamoli uživaju u slobodi oslobođenog postojanja. U životu se može napraviti samo jedan izbor. Samo jedan izbor koji stvarno vredi! Taj izbor je između slobode i vezivanja. Biti slobodan ili vezan! I zapamtite, to nema nikakve veze ni sa kakvom religijom, duhovnim majstorom, učiteljem, knjigom ili filozofijom. Ima veze sa vama. Samo vama! Vi izaberite da li ćete da budete vezani strahovima i konceptima ili oslobođeni svih vezivanja, te početi da uživate u zemaljskim iskustvima kao malo dete koje vidi svet očima očaranosti. Dakle, oslobođenje nije nešto što treba da se dostigne pomoću neke osobe ili vežbe. To je izbor koji vi pravite.
01 Jesus-Christ-U tom kontekstu, voleo bih da vam kažem jedan važniji faktor. Ne možete prići svojoj sreći sebično. “Treba da budem slobodan ali me se ne tiče ako ostali ostaju vezani.” To je pogrešan stav prvenstveno zbog toga što – ako je celo društvo slepo a vi slikate predivnu sliku, ko će je ceniti ili imati doživljaj od vašeg izražaja? Drugo, čak i ako ste slobodni iznutra, ali živite u društvu koje ne može da shvati vaš nivo svesti, čemu to? Nikada vam neće dozvoliti da izrazite svoje stanje oslobođenja nego će vas smatrati čudakom ili ekscentrikom, a u ekstremnim slučajevima, čak i osuditi na smrt. Možda će vas sputavati ili razapeti na krst zbog toga što ste bili originalni. Dakle, ako ste videli svetlost, vaša je dužnost da povedete druge ka svetlosti, na svoj način. Ne morate zbog toga da postanete učitelj. Vaš unutrašnji učitelj (guru) će spontano isijavati, a da se vi i ne trudite. Mogli biste da pokažete svetlost ljudima kroz svoje izražaje i akcije. Mogli biste da unesete promenu oko sebe svojim izražavanjem samilosti, ljubaznosti i ljubavi. Izražaji oslobođenja su dovoljni da unesu pozitivnu promenu u svetu oko vas. Vi prvenstveno pripadate svetu oko sebe.
Možete da steknete bogatstvo, novac, imovinu, ponos i mnogo toga zemaljskog vrednim radom ili prevarom. Ali ništa od toga vam ne garantuje slobodu. Sve to bi mogle da postanu zamke da vam izgrade ego kao zid između vas i vaše slobode koja je vaše pravo po rođenju. Ego je suptilna stvar. On je kao vaša senka, koja uvek vreba iza vas čak i ako ne znate da je tu. Od ega biste mogli da počnete da kritikujete, osuđujete i obmanjujete sebe da sve što vam treba za sreću jesu svetovna imovina i ljudi. I svi aspekti “Purušarte” kao što su dharma (knnjiga postojanja), artha (fizička imovina i skupljanje zemaljskih stvari), kama (žudnja za plodovima postojanja) i mokša (vizija oslobođenja) mogu takođe da postanu zavisnosti. (Ps. Interpretirao sam “Purušartu” u kontekstu ove poruke).
01 buddhas love for animalsSloboda znači i oslobođenje od strahova. Kada ste slobodni iznutra, sve se svodi na slobodu. Rođenje, smrt, i sve ono između svodi se na još jedan aspekt unutrašnje slobode. Ako dobijete ili izgubite, isto je zato što je sve dimenzija unutrašnje slobode. Ništa ne ostaje zauvek na zemlji. Promena je jedino što je trajno na zemlji. Dakle, kada putujemo na krilima slobode, promene u životu su samo prolazne lokacije prelaza. Ljudi, mesta, vreme i stvari se promene. Ništa ne ostaje. Nema ničega za šta se vredi uhvatiti, osim svoje unutrašnje slobode. A kad se jednom dostigne, unutrašnja sloboda spontano ostaje. Uvek ćemo ostati bogati iznutra. I na to nikada neće uticati prolazne emocije karmičkih programa.
Veliki duhovni majstori su bili odlični pastiri i čobanini. Zašto su Krišna, Baba i Isus provodili toliko vremena sa raznim osetljivim bićima, radije nego sa ljudskim bićima? Sva bića imaju istu dušu. Sva bića su izrazi jednog istog Boga. Svi su isti na zemlji.
01 Jesus-Christ-and-Krishna1Za oslobođeno biće, ne može biti razlike između vrsta. NE MOŽEMO ubijati druga bića. NE TREBA da ubijamo ni jedno biće iz bilo kog razloga. Ako smo superiorna bića zbog svog intelekta, treba da izražavamo božansko u nama. Treba da izražavamo samilost i ljubaznost bez diskriminacije između vrsta. Treba da vodimo računa i to treba da se pokaže.
Koristite molim vas vreme koje naveliko trošimo na koješta i sapunske opere života da zaštitite i negujete druga bića na zemlji. Pomozite da se spreče bilo kakva ubijanja i širite mir i nenasilje sa svrhom, spontano. NEMAMO prava da ubijamo druga bića, čak ni radi svog nepca ili uslovljenog postojanja.
Dakle, moja poruka za vas, dok odlazite na odmore je to – uradite šta možete za svet, okruženje, prirodu, i bića prirode. Pomozite im da osete ljubav i dobrotu koju su ljudska bića u stanju da izraze. Većina naših srodnih osetljivih bića vole bez uslova i nikada se ne žale ako ne dobiju ništa za uzvrat. Svaka ptica i životinja tamo lepo reaguje na ljubav. Oni osećaju i strah takođe. Ogromna anarhija i krvoproliće se dešavaju u raznim krajevima sveta i prema ljudima i prema drugim vrstama. 01 buddha and jesusSamo jedna stvar može isceliti svet – SVESNOST. Svesnost je ono što treba da damo svetu. Obasipajte svet višom svesnošću a to je nenasiljem, ljubaznošću, samilošću i mirom. Svesnost dovodi do svega toga. Ako ste doneli jednu odluku, da budete slobodni iznutra, a ne da budete vezani bilo kakvim emocijama, ljudima, mestima ili vremenom, izrazite tu odluku u terminima neuslovljene ljubavi, ljubaznosti i samilosti prema svetu i svim njegovim bićima. Ne gledajte na razlike u polu, klasi, rasi ili vrsti. Razlike znače neznanje. Razlike znače nerazumevanje. Sloboda je nit svesti koja povezuje sva bića univerzuma. Svest je slobodna i nesputana. Kada nas pokreće i pogurava svest, možemo samo da vidimo nit ljubavi koja je i nit slobode. Sloboda je ljubav a ljubav je sloboda. Razlike i sve niže emocije kao što su bes, mržnja, ljubomora, i tako dalje, jasni su znaci funkcionisanja na nižoj frekvenciji. Izaberite višu frekvenciju i pustite neka sija u vama i kroz vas isijava i u spoljašnji svet. Neka talas svesnosti ujedini svet izvan kasta, veroispovesti, rasa, religija i razlika. Neka ljubav ujedini svet. Hajde da ne sponzorišemo vesti o krvoproliću i premeštanju imovine i života. Neka naš svaki udisaj vodi nas i društvo ka višoj svesnosti i slobodi. Zapamtite, mi smo ovde samo posetioci. Pre ili kasnije, neće biti traga našeg postojanja na zemlji, baš kao što nema traga postojanju našeg dede, pet generacija pre nas. Molim vas živite u ljubavi i dodajte ljubav našem životu.
Izvinite molim vas što ne mogu da pišem lično svakom od vas, iako bih to voleo. Molim vas prihvatite moje Najlepše Želje i Iskreno Hvala za svu ljubav kojom me neprekidno obasipate. Volim vas i tokom vremena.
Želim vam sjajne i ispunjavajuće praznike kao i ODLIČNU NOVU GODINU.
S ljubavlju vaš
M
Happy Holidays MF

Prevod i uređivanje: Biljana Vozarević

Lektor: Ivana Miljak
Originalni tekst je ovde.

Podelite ovu objavu

X